Największa budowla wykonana z lego to wieża która mierzy 35,5 metra wysokości.

Gdy byliśmy dziećmi, każdy z nas chciał mieć do zabawy te małe, plastikowe klocki. Klockami, o których jest tu mowa, są oczywiście klocki LEGO. Spółka je produkująca, bardzo się przez nie wybiła. Te klocki, nie posiadają ograniczenia wiekowego, właściwie każdy znajdzie coś właściwego dla siebie a ponadto właściwie każdy może się nimi bawić. Nazwa LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa “leg godt” co oznacza “baw się dobrze”. Klocki są produkowane w wielu różnych seriach, a mianowicie klocki “LEGO Friends”,”LEGO Technic”, “LEGO creator”, “LEGO City”, “LEGO Star Wars” oraz “LEGO“. Wyżej wymienione klocki nie są przeznaczone dla maluchów bo mają małe elementy, toteż marka LEGO wypuściła na rynek też klocki “LEGO Duplo”, które są dużo większe niżeli zwykłe klocki aby mogły się nimi bawić również małe dzieciaki. Spółka LEGO jest też największym producentem opon na świecie ponieważ stworzyła aż 318 mln opon, co zostało oczywiście upamiętnione w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Obecne Logo firmy LEGO zostało zaprojektowane 18 listopada tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku ale jakiś czas temu logo było całkiem inne. Początkowo nie było Ludzików LEGO, zostały one wymyślone dopiero w 1978 roku. Klocki lego są zrobione z tworzywa sztucznego , które nazywamy terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie “ABS”. W 2015 wyprodukowano kapcie jakie skutecznie chronią stopy przed bólem od nastąpienia na klocek LEGO, była to edycja limitowana a zrobiono ich wyłącznie 1500 egzemplarzy na świecie. Siedziba firmy lego znajduje się w mieście Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Firmę LEGO założył Ole Kirk Christiansen dwunastego października 1932 roku. Powstało również wiele filmów o LEGO, a naprawdę było ich 21. Największa budowla wykonana z lego to wieża która ma trzydzieści pięć i pół m wysokości, została stworzona we Włoszech dokładnie w Mediolanie i budowano ją aż 4 dni. Niestety klocki są dosyć drogie ponieważ nieduże zestawy mogą kosztować po trzydzieści zł, ale istnieją także zestawy klocków po kilkaset pln, lecz wówczas są one bardzo duże, dobre, i posiadają wiele funkcji. Jest bardzo wiele spółek wykonujących podobne klocki jakie są tańsze ponieważ mają słabszą jakość ale nie wybiły się aż tak jak klocki LEGO. Sklep LEGO można znaleźć w właściwie każdy mieście a ponadto możemy spotkać te sklepy w galeriach. Istnieje również coś takiego jak wystawy klocków lego, pokazywane tam są różnorodne dzieła z klocków lego, budowle są wielkich rozmiarów, małe, nieruchome, ruchome, a ponadto niektóre wydają różne dźwięki. Wstęp na wystawę musimy kupić i możemy nabyć niektóre w szczególności te niewielkie zestawy lego jakie znajdują się na wystawie.

 

Największą budowlą wystawianą na wystawie był Titanic który to miał aż 11 m długości a poza tym został zbudowany z ponad 500000 klocków lego. Klockami lego warto się bawić od małego ponieważ klocki poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową i pobudzają wyobraźnie a jak również są dużo lepsze od grania na telefonie lub laptopie dlatego że jest to odwrotnością klocków lego ponieważ psują wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach też wywołują agresywne reakcje, zaś klocki lego dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *