Aparat słuchowy jest wykonywany na zamówienie klienta.

Nasz słuch pogarsza się wraz z wiekiem oraz z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją także różne inne czynniki, mające negatywny wpływ na jakość słuchu. W przypadku wystąpienia problemów ze słuchem powinno się przeprowadzić odpowiednie badanie słuchu. Takie badania słuchu jest możliwość zrobić w punktach diagnostycznych czy przychodni. Badanie wykonuje się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent ubiera słuchawki, przez które dochodzą do niego dźwięki o różnej częstotliwości. Używając przycisków pacjent wybiera dźwięki, które usłyszał.

Badanie umożliwia nam zdefiniowanie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W przypadku stwierdzenia niedosłuchu powinno się stwierdzić konieczność zakładania aparatu słuchowego. Możemy wyróżnić trzy najważniejsze typy aparatów: aparaty zauszne, wewnętrzne oraz aparaty ze słuchawką w kanale. Wybieranie odpowiedniego aparatu zależy od rodzaju wady oraz preferencji pacjenta. Najnowsze aparat słuchowy strzelno cechuje mała wielkość, opcja regulacji głośności, odporność na uszkodzenia a także różne zakłócenia. Aparaty mają również wiele przydatnych, pobocznych funkcji tj. łączność bezprzewodowa, czy też możliwość podłączenia do innych urządzeń np. komórki.

Aparat słuchowy jest robiony na indywidualne zamówienie w celu odpowiedniego dopasowania do użytkownika. Taki aparat słuchowy pozwala na znaczną poprawę jakości naszego życia a także wykluczenie nieprzyjemnych sytuacji w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *