Masowa produkcja częstokroć odbywa się kosztem wyjątkowego rzemiosła.

Meble o konkretnych wymiarach to elementy, jakie specjaliści w tej dziedzinie tworzą na specjalne życzenie klienta. Wybór mebli wykonywanych na wymiar pozwala klientowi decydować m.in. o ich kolorze, rodzaju a także ilości użytego surowca, wzornictwie, wykończeniu. Co więcej, wciąż kwalifikuje się jako ,meble na wymiar goleniów“, nawet jeśli możesz tylko o jednej lub dwóch rzeczach. Dlatego że rynek pełen jest znormalizowanych części towarów, wielu ludzi ma możliwość nadania im stylu a także smaku również w projektowaniu mebli do wykrawania ciastek. Ta iluzja wyboru pozwala wielu producentom naciągnąć wydźwięk terminu ,meble na wymiar”.

 

Wyraźnie widać, że termin używany w celu stworzenia granicy między masową produkcją mebli a produkcją dostosowaną do potrzeb kontrahenta jest w tej chwili zatarty. Dzięki technologii oraz internetowi producenci mogą na masową skalę wytwarzać meble, równocześnie włączając wkład klientów do bazowego projektu. Nie ma większego znaczenia, czy wskazówka klienta ogranicza się tylko do wyboru koloru lub materiału. Technicznie rzecz biorąc, produkt wciąż trzeba zaliczyć do tej kategorii. Żeby było jasne, masowa produkcja nie jest złą rzeczą. W końcu jest to powód, dla którego tak dużo rzeczy, które lubimy, jest do kupienia w okazyjnych cenach.

 

Po prostu w produkcji mebli masowa produkcja przeważnie odbywa się kosztem niesamowitego rzemiosła, którego produkty w każdym calu są unikalne a także częściej również dostosowane do spersonalizowanych wymagań a także gustu. Tak więc biorąc pod uwagę ten aspekt, powinniśmy zastanowić się nad wyborem mebli na wymiar albo na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *