Istnieje możliwość wykupienia hostingu VPS , który obejmuje administracje serwerem.

Strony internetowe mogą być udostępniane w ramach hostingów współdzielonych, mogą też być umieszczone na serwerze dedykowanym. Pierwsze rozwiązanie jest najtańsze, natomiast jest związane z kilkoma ograniczeniami, natomiast drugie jest dla nas najwygodniejsze, ale jednocześnie najdroższe. Jest też trzecie rozwiązanie. To hosting VPS.

 

VPS to skrót od angielskiej nazwy Virtual Private Server. Funkcjonuje on w zbliżony sposób do przeciętnych, masowych witryn hostingowych, lecz oferuje o wiele lepsze warunki techniczne. Dla posiadacza strony internetowej www bardzo istotne jest, ażeby wyświetlała się ona bez opóźnień. Wszelkie opóźnienia w funkcjonowaniu strony internetowej wiążą się na przykład ze spadkiem konwersji. Serwer ten ma większy parametr RAM, dzięki obecności którego strona ładuje się znacznie szybciej, i dlatego może być również znacznie bardziej zaawansowana. Kolejną sprawą jest Administrator Serwerów. Na stronach serwera współdzielonego administracja gwarantowana jest poprzez posiadaczy witryn, w przypadku VPS zależy od stopnia wiedzy informatycznej, którą dysponuje użytkownik. W wypadku osoby początkującej, albo osoby, która zwyczajnie woli zlecić komuś te czynności, jest możliwość wykupienia serwera VPS , który obejmuje usługi administracyjne.

 

Bezpieczeństwo serwerów można sprawdzić wykonując różne testy penetracyjne. Przeprowadzane są one przezprofesjonalne firmy a ich celem jest określenie wszelkich zagrożeń na jakie narażone są zamieszczone na serwerach dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *