Dołączanie kartki z życzeniami do prezentu jest powszechnie używane.

W naszym kraju panuje zwyczaj przesyłania sobie kartek z życzeniami z okazji świąt np. Świąt Bożego Narodzenia, czy Świąt Wielkanocnych. Co prawda ten zwyczaj jest mocno wypierany przez wygodniejsze sms-y, lecz dołączanie kartki z życzeniami do prezentu cały czas jest powszechnie stosowane i oczywiście mile widziane.

Historia kartek okolicznościowych Tradycja wysyłania kartek zawierających życzenia miała swój początek już w Starożytnych Chinach, była także praktykowana u Starożytnych Egipcjan. Ci drudzy przekazywali sobie życzenia na papirusie. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata 50 XIX w. przypadło dostarczanie kartek w kopertach. Obecnie są to zazwyczaj koperty ozdobne. Kartki okolicznościowe ręcznie robione Nie ma nic wspanialszego niż prezent wykonany własnoręcznie oraz osobiście wręczony solenizantowi. Taki podarunek jest szczególnie doceniany przez odbiorcę, ponieważ jest bardziej osobisty. Jeśli do prezentu chcielibyśmy dodać jeszcze życzenia, miłym akcentem będzie na pewno napisanie krótkiego, rymowanego wierszyka. Też samą kartkę możemy stworzyć w zaciszu własnego domu.

Wystarczy do pracy klej, kawałek brystolu, kolorowe wstążki i ciekawe naklejki z brokatem, jakie są dostępne w każdym sklepie papierniczym. W zależności od rodzaju wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do naszego małego , samodzielnie wykonanego prezentu możemy dodać tematyczne ozdoby. Kapitalnie będą tu pasować także ozdobne koperty, które uzupełnią dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *