Zapach używanych przez nas perfum wpływa na nasze samopoczucie.

Perfumy obecnie są połączone z naszym “jestestwem”. Perfumy są ważną częścią naszej osobowości. Zapach perfum ma duży wpływ na nasze samopoczucie a także jest magnesem przyciągającym inne osoby do nas. Perfumy podkreślają nasz charakter oraz emocje. Przyjemny zapach wpływa na nasze samopoczucie. Używając określonych perfum wyrażamy siebie samych. Jest to doskonała wskazówka dla ludzi, którzy szukają partnera lub partnerki. Pewne jest to, iż będziemy chcieli się umówić na kolejne spotkanie tylko z osobą, której zapach okazał się dla nas kojący, inspirujący. Toteż perfumy to nasz znak rozpoznawczy. Wybieramy różne zapachy, które dzielimy na 5 grup: kwiatowe, orientalne, cytrusowe, szyprowe (drzewno-cytrusowe), drzewne. Ile zapachów, tyle emocji oraz osobowości kobiecych. Tymczasem faceci najczęściej wybierając perfumy drzewne (drzewo sandałowe, cedr), chypre (zapachy drzewno-cytrusowe), fugere (zapachy paprociowe). Właściwie każdy facet jest inny. Stosowane przez niego perfumy wskazują na cechy jego charakteru.

Zapachy delikatne stosują najczęściej osoby wrażliwe o łagodnym usposobieniu. Tymczasem mocniejsze perfumy przypisuje się ludziom postrzeganym jako ambitne, pewne siebie. Współcześnie dużo popularnych osób , które określamy mianem “celebrytów” promuje swoim nazwiskiem perfumy. Jest to dla wielu ludzi zachęta do zakupu i wypróbowania konkretnego perfumu. Kupujemy markowe perfumy damskie, głównie ze względu na prezentowaną przez nie jakość i trwałość.

Osobowości, dające nazwę danym zapachom są osobami, z którymi chętnie się identyfikujemy. To bardzo ważny czynnik , który motywuje do kupna perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *