Dołączanie kartki z życzeniami do prezentu jest powszechnie używane.

Panuje u nas zwyczaj wysyłanie sobie ładnych kartek z okazji różnych świąt np. Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Prawdę mówiąc ten piękny zwyczaj jest teraz zdominowany przez wygodniejsze wiadomości elektroniczne, lecz dodanie kartki do prezentu nadal jest powszechnie używane i z całą pewnością mile widziane.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja wysyłania kartek z życzeniami miała swój początek w Starożytnych Chinach, była też praktykowana przez Egipcjan. Ci drudzy przesyłali sobie pozdrowienia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. W latach 50 XIX wieku wysyłano kartki okolicznościowe w kopertach. Współcześnie są to zazwyczaj kolorowe koperty. Ręcznie robione kartki Z pewnością nie ma nic wspanialszego niż upominek wykonany własnoręcznie i osobiście wręczony jubilatowi. Taki podarunek jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, ponieważ jest bardziej osobisty. Jeśli do podarunku chcielibyśmy dodać jeszcze życzenia, dobrym akcentem będzie z pewnością napisanie nie za długiego, rymowanego wierszyka. Także samą kartkę możemy stworzyć w zaciszu swojego mieszkania.

Wystarczy do tego dzieła klej, kawałek brystolu, kolorowe wstążki oraz naklejki z brokatem, które są dostępne w sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (urodzin, rocznicy ślubu, narodzin dziecka) do naszego pięknego rękodzieła możemy dołączyć ozdoby pasujące do okazji. Kapitalnie sprawdzą się tutaj też koperty ozdobne, które uzupełnią dzieło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *