Usługa założenia stałego aparatu wiąże się z niemałymi kosztami.

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób ma różne problemy powiązane z ich uzębieniem. Niektóre osoby borykają się wyłącznie z krzywymi zębami, natomiast inni dodatkowo mają wady zgryzu. Niestety mimo olbrzymich różnic, oba te przypadki są bardzo poważnie. Zawodem, który zajmuje się powyższymi problemami, jest ortodoncja.

Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu powinni udać się na konsultację do ortodonty, który na podstawie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje osobę do noszenia aparaty stałe chorzów. Niektórym pacjentom, szczególnie małym dzieciom wystarczy zlecenie ruchomego aparatu. Wówczas wady są rzeczywiście minimalne. Jednak leczenie ruchomym aparatem jest także wprowadzeniem do dalszego leczenia. Osoby, u których ortodonta stwierdził większą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku jest dostępnych dużo opcji – od zwyczajnych metalowych aparatów aż po samoligaturujące. Nawet dla wymagających pacjentów do wyboru są aparaty stałe, jakie są całkowicie niewidoczne, ponieważ zrobione zostają pod kolor uzębienia. Niestety usługa zakładania aparatu stałego jest powiązana z niemałymi wydatkami.

Cena jednego łuku aparatu to ok. tysiąc pięćset złotych w przypadku zwyczajnego aparatu stałego. Dodatkowo dochodzą koszty regularnych wizyt, leczenia uzębienia, robienia zdjęć itp. Jednakże uważam, że to wszystko jest warte naszego zachodu, bo wyleżenie wady uzębienia możewyjątkowo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie a także całe życie. Bez wątpienia staniemy się znacznie bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *