Skuteczność często zależy od podejścia pacjenta.

Choroba alkoholowa to niezwykle ciężkie uzależnienie, którego skutki mogą zagrażać zdrowiu i życiu każdego z nas. By pomóc osobie uzależnionej w jej poczynaniach oraz próbie odcięcia się od tego typu używki powinniśmy wspierać ją zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Jedną z możliwości odsunięcia osoby od niekontrolowanego picia jest tzw. wszywka dla alkoholika Lublin.

Czym ona jest? Jakie ma działanie? Na ile wszywka dla alkoholika jest skuteczna? Leczenie alkoholizmu to bardzo trudny proces, jaki wymaga od osoby uzależnionej przede wszystkim cierpliwości, wytrwałości i pracy. W trakcie prowadzonej terapii powinno się działać zarówno na sferę emocjonalną, jak i fizjologiczną. W trakcie leczenia zazwyczaj przyzwyczajenie organizmu, jak również jego zapotrzebowanie bywa silniejsze niż sama myśl o odstawieniu używki. W takiej sytuacji pomocna okazuje się wszywka dla alkoholika. Esperal, bo tak właśnie nazywa się ten środek, blokuje działanie enzymu, biorący udział w metabolizmie alkoholu. Gdy Esperal połączy się z alkoholem wywołuje on bardzo silne zatrucie alkoholowe. Używanie tego rodzaju wszywki niejako odrzuca od sięgania po używkę, jak i daje pewność dyskomfortu.Takie zatrucie jest niebezpieczne dla zdrowia a także życia, więc żaden pacjent nie może podczas procesu leczenia sięgać po alkohol.

Stosowanie tego typu substancji nie powinno być jedyną czynnością podczas terapii, jednak może być jej uzupełnieniem. Wstrzyknięty pod skórę – w większości w głębokie partie mięśniowe pośladków – produkt, działa od dziewięciu do dwunastu miesięcy. Jego skuteczność przeważnie zależy od podejścia pacjenta, jak również reakcji jego organizmu na podany lek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *