DPF jest to filtr montowany w tak zwanym układzie wydechowym pojazdu.

Profesjonalna regeneracja DPF to znakomita oraz najbezpieczniejsza metoda zadbania o Twój pojazd samochodowy. Dzięki oczyszczeniu DPF będziesz mógł uniknąć kosztownej wymiany filtra a także znacząco ograniczysz ulatnianie się szkodliwych oparów z wydechu.

Czym jest DPF oraz po co musi być czyszczony? DPF jest to filtr zakładany w układzie wydechowym naszego samochodu. Łapie on wszelkie szkodliwe substancje, które pozostają po procesie spalania paliwa w dieslu. Na początku przypuszczano, że zakładany filtr DPF będzie starczał na pełny okres użytkowania pojazdu, niemniej jednak szybko okazało się, iż to rozwiązanie nie spisuje się w rzeczywistości. Zastępczą alternatywą stały się systemy samooczyszczające, ale również one nie wypełniają własnej roli dostatecznie. Tego typu system spisuje się jedynie w przypadku nieco dłuższej jazdy ze stałą i względnie wysoką prędkością, co nie zawsze jest wykonalne. Niezbyt długa droga do pracy czy sklepu lub szarpana jazda w korku nie tylko nie pozwala na skuteczne wyczyszczenie filtra, a wręcz pogarsza sytuację, ponieważ nie dochodzi do przewidzianego wypalenia cząsteczek w filtrze układu wydechowego.

Ze względu na niezwykle wysokie ceny wymiany tego typu filtra w Polsce popularne stało się całkowite demontowanie tej części, co w świetle aktualnego prawa jest nielegalne. Na szczęście dla bardzo kosztownej wymiany istnieje tańsza, szybsza oraz znacznie mniej uciążliwa alternatywa. Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, że zapchany filtr zostaje poddany dokładnemu czyszczeniu, które zlikwiduje nie tylko sadzę, niemniej jednak też wszystkie inne substancje, które z pewnością nie byłyby wyeliminowane przez wypalanie, np popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *