Zaaplikowanie jadu kiełbasianego w nasze mięśnie nie wywołuje skutków ubocznych.

Botoks znany inaczej jako toksyna botulinowa jest jedną z częstokroć używanych substancji w dziedzinie medycyny kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na nieznajomość sposobu, w jaki działa toksyna botulinowa wśród niektórych ludzi wzbudza sprzeczne uczucia. Czym tak naprawdę jest toksyna botulinowa? W myśleniu przeważającej ilości ludzi botoks Lublin to zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest usunięcie zmarszczek na twarzy. Usunięcie zmarszczek ma odbywać się przez zaaplikowanie toksyny botulinowej, która „wypełnia” występujące na twarzy zmarszczki.

Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna! Jaki naprawdę przebieg ma ten coraz bardziej popularny zabieg? Botoks faktycznie opiera się na zaaplikowaniu toksyny w okolice zmarszczek, jednak nie w celu ich wypełnienia, a jedynie dla unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za pojawianie się zmarszczek! Innymi słowy, toksyna unieruchamia mięśnie, i wtedy organizm ma szansę przeprowadzać naturalny proces regeneracji tkanek, , który skutkuje zniknięciem zmarszczek na twarzy. Zabieg- konsekwencje Toksyna botulinowa znana też jako jad kiełbasiany to wyjątkowo mocna trucizna, jaka jeśli dotrze do układu pokarmowego może wywołać silne zatrucie. Jednocześnie wstrzyknięcie tego jadu w mięśnie nie ma żadnych efektów ubocznych.

Osoba z jadem kiełbasianym w mięśniach, nie tylko nie musi martwić się potencjalnym zatruciem, lecz także bliznami powstałymi w wyniku zabiegu. Ewentualne blizny będące wynikiem skorzystania z zabiegu to wyłącznie mit! Botox powoduje jedynie zaczerwienienie, które po pewnym czasie znika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *